• The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Fugitive

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Parasite

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★