• Knives Out

    Knives Out

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    harlan’s will lawyer: first of all, are you in the right headspace to receive some information that could possibly hurt you?

  • Us

    Us

    ★★★★

    identity theft is not a joke jim, millions of families suffer EVERY YEAR

  • Inception

    Inception

    ★★★★

    fellas, is it gay to go inside ur bros dreams?

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★

    mark: *smacks eduardo’s head* this bad boy fits no fuckin shares in it

  • Zodiac

    Zodiac

    ★★★★

    fucked up if true !

  • Ant-Man and the Wasp

    Ant-Man and the Wasp

    ★★★

    can he enlarge... everything

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

    thanks for making this i hate it

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★½

    who would win, a dozen classically trained jazz artists or one shouty boi

  • Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

    Royal Romance: The Marriage of Prince Harry and Meghan Markle

    i’m sure the royal family keep dozens of chalky old white men in the attic that they just dust off and dress up for every public event

  • Deadpool 2

    Deadpool 2

    ★★½

    writer one: another dick joke? didn’t we jus-
    writer two: [with tears rolling down his cheek] just write the fucking chode joke, darryl

  • Avengers: Infinity War

    Avengers: Infinity War

    ★★★★

    i really paid £10 to watch thanos bust a fat nut everytime he got a new infinity stone

  • Ratatouille

    Ratatouille

    ★★★★

    ladies you have $15 to spend on the perfect man

    $300- works out
    $200- smart
    $400- smells nice
    $70 has a job
    $10- has grey fur
    $5- is the finest chef in all of france
    $500- over 6 feet tall