Sort by

dark tyler has logged 187 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
The Butler

The Butler

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Little England

Little England

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gare du Nord

Gare du Nord

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Eternal Return of Antonis Paraskevas

The Eternal Return of Antonis Paraskevas

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey

Honey

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
When I Saw You

When I Saw You

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Story of My Death

Story of My Death

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Retrieval

The Retrieval

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★½
Edit this entry  
03
The Selfish Giant

The Selfish Giant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★
Edit this entry  
02
The Devil's Liquor

The Devil's Liquor

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Voice

Voice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry