dark tyler has logged 22 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
I Used to Be Darker

I Used to Be Darker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night Train to Lisbon

Night Train to Lisbon

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maladies

Maladies

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lovelace

Lovelace

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★½
Edit this entry  
09
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry