• The Father

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ½

  • Upgrade

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Get Out

    ★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • The Founder

    ½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ½

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Nerve

    ★½

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Taken 3

    ½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★½

  • Lucy

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Frozen

  • Her

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Wolverine

    ★★½

  • Kick-Ass 2

    ½

  • Now You See Me

    ★★

  • The Hangover Part III

    ½