DarkCrow has logged 45 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
Edit this entry  
07
Fast Five

Fast Five

2011
×
Edit this entry  
28
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
Edit this entry  
11
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Edit this entry