Sort by

Shawn has logged 326 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brian and the Boz

Brian and the Boz

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Major League II

Major League II

1994
×
★★½
Edit this entry  
15
Here Comes the Devil

Here Comes the Devil

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Ape Man

Return of the Ape Man

1944
×
★★
Read prior review Edit this entry