• The Capacity For Adequate Anger

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • I Would Never

    ★★

  • A Few Miles South

    ★★

  • Yuni

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Lo invisible

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Ousmane

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★

  • Inner Outer Space

    ★★★½

  • Twelve Hours

    ★★½

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • Polycephaly in D

    ★★★★½

  • Earwig

    ★★★

  • Silent Land

    ★★½

  • Saloum

    ★★★½

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Three Minutes - A Lengthening

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Futura

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Întregalde

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Small Body

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★★

  • Sycorax

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★★½

  • A Night of Knowing Nothing

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Soft Animals

    ★★★★

  • Boobs

    ★★★½

  • Hanging On

    ★★★

  • Are You Lonesome Tonight?

    ★★½

  • Sinvergüenzilla in

    ★★★

  • Red String of Fate

    ★★★

  • Hard

    ★★★½

  • Covid Summer

    ★★★½

  • Dear Chantal

    ★★★

  • Octavia's Visions

    ★★★★

  • Aloners

    ★★★

  • Kímmapiiyipitssini: The Meaning of Empathy

    ★★★★½

  • Acts of Love

    ★★★½

  • The Gig Is Up

    ★★★

  • The Last Forest

    ★★★½

  • Bruised Fruit Tastes Sweeter

    ★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★

  • Trade Center

    ★★★★½

  • Ste. Anne

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★