Tomas has logged 16 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Party

The Party

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonfleet

Moonfleet

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Europa

Europa

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ruggles of Red Gap

Ruggles of Red Gap

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry