• Dune: Part Two

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Black Crab

    ★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The 355

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★

  • My Name

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Vincenzo

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Gintama: The Final

    ★★★★½

  • Fatale

    ½