• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Dawning

    ★★★★

  • The Creeping

    ★★½

  • Presence

    ★★★

  • Virus:32

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★★

  • Night's End

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Cellar

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★★

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Abandon

    ★★★½

  • Slapface

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★

  • The Commando

    ★½

  • Krays: Code of Silence

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Castle Falls

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • The Chamber of Terror

    ★★½

  • Railway Heroes

    ★★★½

  • Death Valley

    ★★½

  • One Shot

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Malibu Horror Story

    ★★★★

  • The Passenger

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Seed

    ★★½

  • Black as Night

    ★★½

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Masking Threshold

    ★★★

  • Intrusion

    ★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★★