RSS feed for Matt

Matt has logged 447 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everly

Everly

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Outlaw: Gangster VIP

Outlaw: Gangster VIP

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apprentice to Murder

Apprentice to Murder

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gallows

The Gallows

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shanghai Fortress

Shanghai Fortress

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malevolence 3: Killer

Malevolence 3: Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bereavement

Bereavement

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eli

Eli

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick

Trick

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malevolence

Malevolence

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prey

The Prey

1983
×
Edit this entry  
16
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★
Edit this entry  
16
The Leg Fighters

The Leg Fighters

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry