cobwebbing has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
21
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The General

The General

1926
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Edit this entry  
30
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★
Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
½
Edit this entry  
06
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor & Loki: Blood Brothers

Thor & Loki: Blood Brothers

2011
×
Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Hulk vs. Thor

Hulk vs. Thor

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Prey

Prey

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry