• American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • Jeffrey Dahmer: Mind of a Monster

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Green River Killer: Mind of a Monster

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Silence

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Murder Mountain

    ★★½

  • Apostle

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Slender Man

    ★½

  • Serial Killer with Piers Morgan