Sort by

darla has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
Edit this entry  
22
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
21
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
31
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry