Sort by

darla has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry