Sort by

Darren has logged 426 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Twenty

I Am Twenty

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
While the City Sleeps

While the City Sleeps

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sumaithaangi

Sumaithaangi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry