Sort by

Darren has logged 636 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Half Past Midnight

Half Past Midnight

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darling, Do You Love Me?

Darling, Do You Love Me?

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psych-Burn

Psych-Burn

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
RoboGeisha

RoboGeisha

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Senseless

Senseless

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waco, the Big Lie

Waco, the Big Lie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Too Deep

In Too Deep

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry