Sort by

Darren has logged 76 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Double Dragon

Double Dragon

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ogre

The Ogre

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
All Hallows' Eve 2

All Hallows' Eve 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Behemoth: [2016] Bloodstock Open Air

Behemoth: [2016] Bloodstock Open Air

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vader: Night of the Apocalypse

Vader: Night of the Apocalypse

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fat Pizza vs Housos

Fat Pizza vs Housos

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost: [2016] Hellfest

Ghost: [2016] Hellfest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Ice

Black Ice

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
The Colossus of New York

The Colossus of New York

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Execution of Czolgosz with Panorama of Auburn Prison

Execution of Czolgosz with Panorama of Auburn Prison

1901
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil and the Statue

The Devil and the Statue

1901
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hornet's Sting and the Hell It's Caused

The Hornet's Sting and the Hell It's Caused

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator: 1942

Re-Animator: 1942

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ragtime Bear

Ragtime Bear

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bait

Bait

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rob Zombie: [2015] Wacken Open Air

Rob Zombie: [2015] Wacken Open Air

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Superstar

Superstar

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Little Big League

Little Big League

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ted Nugent: Rockpalast 1976

Ted Nugent: Rockpalast 1976

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisters Of Mercy: Wake - In concert at the Royal Albert Hall

The Sisters Of Mercy: Wake - In concert at the Royal Albert Hall

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry