RSS feed for Darren
  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ibiza

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Searching

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • The Post

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★