RSS feed for Darren
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rudy

Rudy

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry