• The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • When Nirvana Came To Britain

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Simon Bird: Debrief

  • The United Way

  • The Story of Late Night

  • Mare of Easttown

  • Sitting

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • It's a Sin

  • Neil Hannon: 30 Years of the Divine Comedy

  • Nate: A One Man Show

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Finding Jack Charlton

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Comedy Store

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Nowhere Special

    ★★★½

  • Enforcement

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Rise of the Murdoch Dynasty

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

  • What's the Matter with Tony Slattery?

  • Peter Sellers: A State of Comic Ecstasy

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Inheritance

  • The Last Dance

  • Quiz

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Plot Against America

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Test: A New Era For Australia's Team

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trip to Greece

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★