• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Jackass Forever

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • True Story

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Petite Maman

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Censor

  • Burrow

  • The Prom

    ½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Sleepover

  • Magic Camp

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

  • A Whisker Away

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ½

  • Climbing Blind

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • 365 Days

    ½