RSS feed for Andrew
  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Mr. Plinkett's Star Trek Picard Review

  • Capone

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

  • The Half of It

    ★★★

  • TFW NO GF

  • Extraction

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tigertail

    ★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Tom Papa: You're Doing Great!

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Leslie Jones: Time Machine

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Togo

    ★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • The Irishman: In Conversation

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Mark Ellis: Dog Stepfather

  • Gunpowder Heart

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

  • Primal

    ★★

  • I'm Gonna Make You Love Me

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Arsenio Hall: Smart and Classy

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Mister America

  • Deon Cole: Cole Hearted

  • Nikki Glaser: Bangin'

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Jeff Dunham: Beside Himself