RSS feed for Andrew

Andrew has logged 336 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Driveways

Driveways

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dutch

Dutch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maelström

Maelström

2000
×
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
26
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
Edit this entry  
22
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
Edit this entry  
22
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Braveheart

Braveheart

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
The Crimson Permanent Assurance

The Crimson Permanent Assurance

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caché

Caché

2005
×
Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
14
In the Cut

In the Cut

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
Edit this entry  
14
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Shaking Tokyo

Shaking Tokyo

2008
×
Edit this entry  
13
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry