• The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Mediterraneo: The Law of the Sea

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Fatman

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Sergio

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Grandfathers

  • The Irishman

    ★★★★

  • While at War

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Father There Is Only One

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★