RSS feed for laura
  • All the Bright Places

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Klaus

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • After

  • Us

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Wounds

    ★½

  • Hoaxed

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Wind

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Slender Man

  • Cam

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

  • When We First Met

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Switched for Christmas

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Descendants 2

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★