• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Sing

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½