Paul has logged 38 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Chips

Blue Chips

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
School Daze

School Daze

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hulk

Hulk

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ride with the Devil

Ride with the Devil

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
Read prior review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Read the review Edit this entry