Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Gypsy

Gypsy

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Battle Heater

Battle Heater

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Easter Holocaust

Easter Holocaust

2020
×
Edit this entry  
10
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1991
×
★★
Edit this entry  
09
RoboWoman

RoboWoman

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Fire Serpent

Fire Serpent

2007
×
★½
Edit this entry  
07
Executive Target

Executive Target

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Barrio Wars

Barrio Wars

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Toys

Toys

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alien Warrior

Alien Warrior

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rolling Vengeance

Rolling Vengeance

1987
×
★★½
Edit this entry  
05
Crystal Hunt

Crystal Hunt

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
The Eternal Evil of Asia

The Eternal Evil of Asia

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unmasking The Idol

Unmasking The Idol

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hanuman and the 5 Kamen Riders

Hanuman and the 5 Kamen Riders

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pilot Pirx's Inquest

Pilot Pirx's Inquest

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Split Second

Split Second

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Buddha's Palm and Dragon Fist

Buddha's Palm and Dragon Fist

1980
×
★★★½
Edit this entry  
02
Justice League of America

Justice League of America

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Raumpatrouille Orion - Rücksturz ins Kino

Raumpatrouille Orion - Rücksturz ins Kino

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Witchcraft 16: Hollywood Coven

Witchcraft 16: Hollywood Coven

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Super Force

Super Force

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
Purvos

Purvos

2006
×
Edit this entry  
29
Gunmen

Gunmen

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Kung Fu Vampire

Kung Fu Vampire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Path of the King

The Path of the King

1971
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Redneck County Fever

Redneck County Fever

1992
×
★★
Edit this entry  
27
Crime Killer

Crime Killer

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Firestorm

Firestorm

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Viking Siege

Viking Siege

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Witchcraft 15: Blood Rose

Witchcraft 15: Blood Rose

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
School of Horror

School of Horror

2007
×
Edit this entry  
23
I Dream of Dracula

I Dream of Dracula

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Gracefield Incident

The Gracefield Incident

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Night Orchid

Night Orchid

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Maximum Ride

Maximum Ride

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Hell Girl

Hell Girl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Oxen Split Torturing

Oxen Split Torturing

1976
×
★★½
Edit this entry  
20
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Babysitters Beware

Babysitters Beware

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
El jinete sin cabeza

El jinete sin cabeza

1957
×
★★½
Edit this entry  
18
From Venus

From Venus

2005
×
½
Edit this entry  
18
Bigfoot vs the Illuminati

Bigfoot vs the Illuminati

2020
×
Edit this entry