RSS feed for darthslug

darthslug has logged 91 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blood Hands

Blood Hands

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Simon Says

Simon Says

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Voyage

Blood Voyage

1976
×
★★½
Edit this entry  
29
Swarmed

Swarmed

2005
×
Edit this entry  
29
Bruce's Fists Of Vengeance

Bruce's Fists Of Vengeance

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Creation of the Humanoids

The Creation of the Humanoids

1962
×
★½
Edit this entry  
28
Trail of the Screaming Forehead

Trail of the Screaming Forehead

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Werewolf

Werewolf

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Movie in Action

Movie in Action

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
Bigfoot vs. D.B. Cooper

Bigfoot vs. D.B. Cooper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ryan's Babe

Ryan's Babe

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Penitentiary III

Penitentiary III

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Fury

Dragon Fury

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ninja Apocalypse

Ninja Apocalypse

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Singham

Singham

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
1313: Cougar Cult

1313: Cougar Cult

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Sanity

Dark Sanity

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Madame Olga's Pupils

Madame Olga's Pupils

1980
×
★★½
Edit this entry  
24
Cope

Cope

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
T-Force

T-Force

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alien Warfare

Alien Warfare

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Abar, the First Black Superman

Abar, the First Black Superman

1977
×
★★½
Edit this entry  
22
Hip Hop Locos

Hip Hop Locos

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Brute Corps

Brute Corps

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
J.O.E. and the Colonel

J.O.E. and the Colonel

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reefer Madness: The Movie Musical

Reefer Madness: The Movie Musical

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Target

Deadly Target

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
SuicideGirls Must Die!

SuicideGirls Must Die!

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lycan Colony

Lycan Colony

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Flowin The Movie

Still Flowin The Movie

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Open House

Open House

1987
×
★½
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Erotic Circus

The Erotic Circus

1969
×
★★
Edit this entry  
17
Dilwale

Dilwale

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Firecloud

Johnny Firecloud

1975
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sunday Morning Rapture

Sunday Morning Rapture

2011
×
Edit this entry  
16
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
Read the review Edit this entry  
16
If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

If Footmen Tire You, What Will Horses Do?

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ku Fu? Dalla Sicilia con furore

Ku Fu? Dalla Sicilia con furore

1973
×
★★½
Edit this entry  
15
Lewd Lizard

Lewd Lizard

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Warrior and the Blind Swordsman

The Warrior and the Blind Swordsman

1983
×
★★★★
Edit this entry