RSS feed for darthslug

darthslug has logged 105 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Streets of Rage

Streets of Rage

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Curse of Pirate Death

Curse of Pirate Death

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mandroid

Mandroid

1993
×
★★½
Edit this entry  
29
Heroes for Hire

Heroes for Hire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Mighty Kong

The Mighty Kong

1998
×
Edit this entry  
28
Wedlock

Wedlock

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Turtle Diary

Turtle Diary

1985
×
★★½
Edit this entry  
27
Fit to Kill

Fit to Kill

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Child

The Child

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Stranded in Paradise

Stranded in Paradise

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Sacrificial Youth

Sacrificial Youth

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mafia Vs. Ninja

Mafia Vs. Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another World

Another World

2014
×
★½
Edit this entry  
25
Gummo

Gummo

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Teacher

The Wrong Teacher

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
UHF

UHF

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Certain Sacrifice

A Certain Sacrifice

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Bug Goes to Town

Mr. Bug Goes to Town

1941
×
★★★
Edit this entry  
22
Devil Fetus

Devil Fetus

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Wrong Student

The Wrong Student

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Six Pack Annie

Six Pack Annie

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Challenge of the Lady Ninja

Challenge of the Lady Ninja

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Creature Wasn't Nice

The Creature Wasn't Nice

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Night of Death!

Night of Death!

1980
×
★★½
Edit this entry  
20
Bloodstream

Bloodstream

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joshua Tree

Joshua Tree

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
CLONED: The Recreator Chronicles

CLONED: The Recreator Chronicles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Iron Dragon Strikes Back

The Iron Dragon Strikes Back

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Arena

The Arena

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
Imprint

Imprint

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Three Dogateers

The Three Dogateers

2014
×
Edit this entry  
18
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
China O'Brien

China O'Brien

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Space Raiders

Space Raiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cryptz

Cryptz

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Os Carrinhos em: A Grande Corrida

Os Carrinhos em: A Grande Corrida

2006
×
Edit this entry