Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The First Slam Dunk

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Laid-Back Camp the Movie

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

  • Belle

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Girls und Panzer das Finale: Part III

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • SHIROBAKO The Movie

    ★★★½

  • High School Fleet Movie

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Hello World

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Girls und Panzer das Finale: Part II

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Zoku Owarimonogatari

    ★★★½

  • Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution

    ★½

  • Magical Girl Lyrical Nanoha: Detonation

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★