Sort by

DartNoob12 has logged 218 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Storming

Love Storming

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamá o papá

Mamá o papá

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Gets a Room

Love Gets a Room

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Libertad

Libertad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Out of Sync

Out of Sync

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freddy

Freddy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mondays in the Sun

Mondays in the Sun

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry