• Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Woodstock

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½