Dave has logged 430 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Viola vs. The Vampire King

Viola vs. The Vampire King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're No Angels

We're No Angels

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who's Minding The Mint?

Who's Minding The Mint?

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Happened One Christmas

It Happened One Christmas

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The West Point Story

The West Point Story

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Comfort Farm

Cold Comfort Farm

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Connie and Carla

Connie and Carla

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bundle of Joy

Bundle of Joy

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Silver Chalice

The Silver Chalice

1954
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Arabesque

Arabesque

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tea for Two

Tea for Two

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death of Me

Death of Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
Read the review Edit this entry