Das 🍎 has logged 73 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Edit this entry  
30
Gunda

Gunda

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Naked Animals

Naked Animals

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Romina

Romina

2018
×
½
Edit this entry  
27
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Horror Story

Horror Story

2013
×
½
Edit this entry  
26
Paranormal Investigation

Paranormal Investigation

2018
×
½
Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
½
Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Edit this entry  
25
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Edit this entry  
24
Dog Days

Dog Days

2001
×
★★
Edit this entry  
24
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
24
8213: Gacy House

8213: Gacy House

2010
×
½
Edit this entry  
24
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★
Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
23
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Edit this entry  
22
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pet

Pet

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zoombies

Zoombies

2016
×
½
Edit this entry  
18
Prospect

Prospect

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Livid

Livid

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Voyage to Agatis

Voyage to Agatis

2010
×
Edit this entry  
16
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Past

Black Past

1989
×
½
Edit this entry  
15
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
Edit this entry  
15
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★
Edit this entry  
15
Extremity

Extremity

2018
×
½
Edit this entry  
14
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★
Edit this entry  
14
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
11
Slugs

Slugs

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Elimination

Elimination

2010
×
½
Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★
Read the review Edit this entry