• Diary of a Wimpy Kid

  • The Whole Truth

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Hypnotic

    ½

  • Army of Thieves

  • Sex: Unzipped

  • Night Teeth

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Fever Dream

    ★★

  • Nightbooks

    ★★

  • Prey

    ½

  • Halloween Kills

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The 8th Night

    ★½

  • America: The Motion Picture

  • Two

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Ghost Lab

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Things Heard & Seen

  • Thunder Force

    ½

  • Seaspiracy

  • Attenborough's Life in Colour

  • Red Dot

    ★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • Kaali Khuhi

    ★½

  • The Day of the Lord

    ★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Nocturne

    ★½

  • The Old Ways

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★½

  • The Binding

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Scary House

  • Sörensen's Fear

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Shadow in the Cloud

  • Anonymous Animals

    ★★

  • The Swarm

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Dark Forces

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Unhinged

  • Follow Me

  • Peninsula

    ★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★

  • Josep

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Angela Chapters

    ★★