• Choose or Die

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Initiation

    ★★★½

  • The Scary House

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • Benny Loves You

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Clown

    ★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • The Farm

    ★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★★★

  • Knucklebones

    ★★★

  • Meet the Blacks

    ★★½

  • Freaks of Nature

    ★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★★

  • Evil Games

    ★★

  • The Stranger

    ★★★

  • All Hallows' Eve

    ★★★½

  • Curse of Chucky

    ★★★½

  • Witching & Bitching

    ★★★★

  • Cottage Country

    ★★★½

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★★★

  • The ABCs of Death

    ★★½

  • Bloody Bloody Bible Camp

    ★★★

  • Stitches

    ★★★★★

  • Strippers vs. Werewolves

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Bikini Girls on Ice

    ★★½

  • Laid to Rest

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★★½

  • Hack!

    ★★★

  • Primeval

    ★★★½

  • All the Boys Love Mandy Lane

    ★★★½

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★★

  • Snoop Dogg's Hood of Horror

    ★★½

  • Hatchet

    ★★★★½

  • Slither

    ★★★★

  • When a Stranger Calls

    ★★★★

  • When a Killer Calls

    ★★★

  • Isolation

    ★★½

  • Pervert!

    ★★½

  • Seed of Chucky

    ★★★★

  • Ginger Snaps Back: The Beginning

    ★★½

  • Toolbox Murders

    ★★★★

  • Skinned Deep

    ★★½

  • Ginger Snaps 2: Unleashed

    ★★★★

  • Satan's Little Helper

    ★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★★★

  • Evil Breed: The Legend of Samhain

    ★★★

  • Thir13en Ghosts

    ★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★½

  • Shredder

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★½

  • Cut

    ★★★½

  • Bride of Chucky

    ★★★★

  • The Creeps

    ★★★

  • Jack Frost

    ★★★

  • Wishmaster

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★