• Spider-Man: No Way Home

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

  • The Forever Purge

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

  • Boss Level

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • WandaVision

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Friendsgiving

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★