dashboardpears has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Quartet

Quartet

2012
×
Edit this entry  
29
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hook

Hook

1991
×
Edit this entry  
25
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
24
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
23
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
11
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry