Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
03
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read prior review Edit this entry  
09
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sheng Wang: Sweet and Juicy

Sheng Wang: Sweet and Juicy

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Romesh Ranganathan: The Cynic

Romesh Ranganathan: The Cynic

2022
×
Edit this entry  
01
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
Edit this entry  
30
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
Edit this entry  
30
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Edit this entry  
25
Garden of the Dead

Garden of the Dead

1972
×
Edit this entry  
25
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Delirium

Delirium

2018
×
Edit this entry  
31
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of La Mancha

Man of La Mancha

1972
×
Read the review Edit this entry