• Gilda, Lúcia and The Goat

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Falas Negras

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Memory House

    ★★★

  • Amor e Sorte

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Older

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Tax Collector

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Irresistible

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Ginger's Tale

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★½

  • 18 Presents

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Cats

    ★½