RSS feed for daskeyzerlein

daskeyzerlein has logged 138 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thieves and Robbers

Thieves and Robbers

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Eye: Infinity

The Eye: Infinity

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom meets Zizou - Kein Sommermärchen

Tom meets Zizou - Kein Sommermärchen

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Bunny

The Christmas Bunny

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Sky The Coming Race

Iron Sky The Coming Race

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Macabre

Macabre

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quest

The Quest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorceress

Sorceress

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry