Sort by

DasKulturblog has logged 74 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★
Edit this entry  
27
X.Y.U.

X.Y.U.

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Life's Pedal

Life's Pedal

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Time o´ the Signs

Time o´ the Signs

2020
×
★★
Edit this entry  
27
A Mind Sang

A Mind Sang

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Grab Them

Grab Them

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Being human

Being human

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hate

Hate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
ZOO

ZOO

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Going Down Alone

Going Down Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Kanya

Kanya

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Souvenir, souvenir

Souvenir, souvenir

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Awkward

Awkward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heart of Gold

Heart of Gold

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Parrot Lady

The Parrot Lady

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Da Yie

Da Yie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Galactic Twin Galaction

My Galactic Twin Galaction

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Wings

The Wings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Edge

The Edge

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Candela

Candela

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Manchador

The Manchador

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vigile

Vigile

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Zwart

Zwart

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Ordinary Day

Ordinary Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freedom is Mine

Freedom is Mine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Golden Minutes

Golden Minutes

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Birth of Valerie Venus

The Birth of Valerie Venus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freeze Frame

Freeze Frame

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Pulsión

Pulsión

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sh_t Happens

Sh_t Happens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Exam

Exam

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gorilla in the Washing Machine

Gorilla in the Washing Machine

2019
×
★★
Edit this entry  
25
In This Land We're Briefly Ghosts

In This Land We're Briefly Ghosts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mthunzi

Mthunzi

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Fort Irwin

Fort Irwin

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Symbiosis

Symbiosis

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Figurant

Figurant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Inclusive

All Inclusive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daughter

Daughter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Virago

Virago

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skin

Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Edge

The Edge

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Ferien des Monsieur Murot

Die Ferien des Monsieur Murot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gott

Gott

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Slaughterhouse

The Slaughterhouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Haemocyanin

Haemocyanin

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry