RSS feed for izzy ibrahim
  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Revenge of the Pontianak

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Badla

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★

  • Whale, Hello There

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Lost World

  • Door Lock

    ★★★

  • 7ujuh

  • La Noria

  • The Nun

    ★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

  • Pulang

    ★★★

  • Illang: The Wolf Brigade

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Purl

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The World Is Yours

    ★★

  • Nellie Bly Makes the News

  • Dukun

    ★★

  • Enough

  • A Quiet Place

    ★★

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★★

  • Behind the Walls

  • Searching

  • Insidious: The Last Key

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★

  • The Chase

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★

  • Heart Blackened

    ★★

  • Crooked House

    ★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Alias Grace

  • Gerald's Game

  • Woman Walks Ahead

    ★★

  • Molly's Game

    ★★

  • It

    ★★★

  • Thelma

    ★★★

  • Locker Room

  • Pursuit

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Alternative Math

  • Tulip Fever

    ★★★

  • Mémo

  • Wish Upon

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Innocent Curse

  • Negative Space

  • The Villainess

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • cat city

  • On the Beach at Night Alone

  • Mr. Roosevelt

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Small Town Crime

  • Fry Day

  • Song to Song

  • Table 19

    ★★★