RSS feed for izzy ibrahim
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Criminal Code

The Criminal Code

1930
×
Edit this entry  
11
Dishonored Lady

Dishonored Lady

1947
×
Edit this entry  
10
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
Edit this entry  
10
The Number 23

The Number 23

2007
×
Edit this entry  
09
Shadow of a Woman

Shadow of a Woman

1946
×
★★
Edit this entry  
09
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Private Detective

Private Detective

1939
×
★★★
Edit this entry  
30
Jezebel

Jezebel

1938
×
Edit this entry  
29
The Terminal Man

The Terminal Man

1974
×
Edit this entry  
28
Blow Dry

Blow Dry

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★★
Edit this entry  
26
The Doorway to Hell

The Doorway to Hell

1930
×
★★
Edit this entry  
25
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
The Awakening

The Awakening

2011
×
Edit this entry  
24
Guest in the House

Guest in the House

1944
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lisbon

Lisbon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★
Edit this entry  
22
Runners

Runners

1983
×
★★
Edit this entry  
21
Woman in Hiding

Woman in Hiding

1950
×
★★★
Edit this entry  
20
Homicide

Homicide

1949
×
★★★
Edit this entry  
19
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Million Dollar Ransom

Million Dollar Ransom

1934
×
★★
Edit this entry  
17
Betty Boop for President

Betty Boop for President

1932
×
Edit this entry  
17
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Edit this entry  
14
The Joker

The Joker

1960
×
Edit this entry  
13
Green Hell

Green Hell

1940
×
Read the review Edit this entry  
12
Nancy Drew... Reporter

Nancy Drew... Reporter

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tell Me Something

Tell Me Something

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
A Doll's House

A Doll's House

1973
×
★★
Edit this entry  
10
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

1939
×
★★★
Edit this entry  
10
Nancy Drew... Trouble Shooter

Nancy Drew... Trouble Shooter

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
Edit this entry  
09
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
08
The Duke of West Point

The Duke of West Point

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joanne & Jacob

Joanne & Jacob

2015
×
Edit this entry  
07
Operator

Operator

2015
×
Edit this entry  
07
Murder at the Vanities

Murder at the Vanities

1934
×
Edit this entry  
06
The Mystery of the Yellow Room

The Mystery of the Yellow Room

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Suspense

Suspense

1913
×
Edit this entry  
05
Russian Roulette

Russian Roulette

1975
×
★★
Edit this entry  
04
Between Eleven and Midnight

Between Eleven and Midnight

1949
×
★★★★
Edit this entry  
02
Letty Lynton

Letty Lynton

1932
×
★★★
Edit this entry  
01
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scorpio

Scorpio

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rage of Paris

The Rage of Paris

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Trial

On Trial

1954
×
★★★★
Edit this entry