• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Finch

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Neptune Frost

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★