• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Playing with Fire

  • Arctic Dogs

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Stuber

    ½

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Green Book

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Assassin's Creed

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • The Magnificent Seven

  • The Founder

  • Arrival

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

  • Your Name.

    ★★★★★