RSS feed for dauvan

dauvan has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Edit this entry  
25
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dead Set

Dead Set

2008
×
Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
Edit this entry  
22
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
18
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Edit this entry  
16
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
14
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
Edit this entry  
09
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★½
Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry